Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi

Kar Kalınlığı 5 cm

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi, Çankırı ilinde ve Ilgaz Dağı üzerinde yer alan, rakım olarak 1500m - 2100m arasında faaliyet gösteren bir kayak merkezidir.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi, konumu itibariyle havalimanına 43 km ve otogara 23 km mesafededir. Tesis içerisinde , , gibi olanaklar mevcut olup, kayak mevsimi genellikle Aralık ve Nisan ayları arasındadır. , , , şeklinde pist çeşitliliği sunan kayak merkezi, , , yapmaya uygundur. Ayrıca saatlik 1500 kişiyi kaldırabilecek kapasitededir.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi Bilgileri

Şehir
Çankırı
Dağ
Ilgaz Dağı
Tesis Rakımı (Başlangıç)
1500m
Tesis Rakımı (Bitiş)
2100m
Kayak Mevsimi Aralığı
Aralık - Nisan
En Uzun Pist
4.5km
Kapasite
1500 kişi
Tescilli Pistler
Kayaklı Koşu

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi Ulaşım

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi nerededir, nasıl gidilir sorularına cevap arıyorsanız ve şahsi araç ile yolculuk edecekseniz en kolay yol aşağıdaki haritadan yol tarifi almaktır. Bunun dışında kalan ulaşım şekilleri ile tesise gitmek istiyorsanız, alttaki bilgilendirmeye göz atabilirsiniz.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi Konaklama

Tesise yakın yerleşim bölgelerinde konaklama yapabileceğiniz gibi Ilgaz Dağı eteklerinde yer alan dağ otellerinde de kalabilirsiniz. Aşağıdaki listede tesisin çevresinde yer alan otelleri ve konaklama tesislerini inceleyebilirsiniz.

Ilgaz Otel
Yıldıztepe Armar Otel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir