Saklıkent Kayak Merkezi

Kar Kalınlığı 8 cm

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya ilinde ve Bakırlı Dağı üzerinde yer alan, rakım olarak 1850m - 2400m arasında faaliyet gösteren bir kayak merkezidir.

Saklıkent Kayak Merkezi, konumu itibariyle havalimanına 94 km ve otogara 77 km mesafededir. Tesis içerisinde , , gibi olanaklar mevcut olup, kayak mevsimi genellikle Aralık ve Nisan ayları arasındadır. , , şeklinde pist çeşitliliği sunan kayak merkezi, yapmaya uygundur. Ayrıca saatlik 1100 kişiyi kaldırabilecek kapasitededir.

Saklıkent Kayak Merkezi Bilgileri

Şehir
Antalya
Dağ
Bakırlı Dağı
Tesis Rakımı (Başlangıç)
1850m
Tesis Rakımı (Bitiş)
2400m
Kayak Mevsimi Aralığı
Aralık - Nisan
En Uzun Pist
4km
Kapasite
1100 kişi

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım

Saklıkent Kayak Merkezi nerededir, nasıl gidilir sorularına cevap arıyorsanız ve şahsi araç ile yolculuk edecekseniz en kolay yol aşağıdaki haritadan yol tarifi almaktır. Bunun dışında kalan ulaşım şekilleri ile tesise gitmek istiyorsanız, alttaki bilgilendirmeye göz atabilirsiniz.

Hafta sonları Migros 5M önünden sabah 08:00 da kalkan kayak merkezi servisi aksam 16:00 da tekrar Migros 5M'ye doğru hareket eder.

Saklıkent Kayak Merkezi Konaklama

Tesise yakın yerleşim bölgelerinde konaklama yapabileceğiniz gibi Bakırlı Dağı eteklerinde yer alan dağ otellerinde de kalabilirsiniz. Aşağıdaki listede tesisin çevresinde yer alan otelleri ve konaklama tesislerini inceleyebilirsiniz.

Saklıhan Motel
Saklıkent Skiresort

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir