Yalnızçam Kayak Merkezi

Kar Kalınlığı 2 cm

Yalnızçam Kayak Merkezi, Ardahan ilinde ve Uğurludağ üzerinde yer alan, rakım olarak 1990m - 2525m arasında faaliyet gösteren bir kayak merkezidir.

Yalnızçam Kayak Merkezi, konumu itibariyle havalimanına 110 km ve otogara 25 km mesafededir. Tesis içerisinde , , , gibi olanaklar mevcut olup, kayak mevsimi genellikle Aralık ve Nisan ayları arasındadır. , , , şeklinde pist çeşitliliği sunan kayak merkezi, yapmaya uygundur.

Yalnızçam Kayak Merkezi Bilgileri

Şehir
Ardahan
Dağ
Uğurludağ
Tesis Rakımı (Başlangıç)
1990m
Tesis Rakımı (Bitiş)
2525m
Kayak Mevsimi Aralığı
Aralık - Nisan
En Uzun Pist
3.3km

Yalnızçam Kayak Merkezi Ulaşım

Yalnızçam Kayak Merkezi nerededir, nasıl gidilir sorularına cevap arıyorsanız ve şahsi araç ile yolculuk edecekseniz en kolay yol aşağıdaki haritadan yol tarifi almaktır. Bunun dışında kalan ulaşım şekilleri ile tesise gitmek istiyorsanız, alttaki bilgilendirmeye göz atabilirsiniz.

Ardahan merkezde bulunan Valilik ve Belediye binalarının karşısından hareket eden minibüsler ile kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yalnızçam Otel'de konaklama yapacak olan kişiler yine Ardahan merkezden kayak merkezine, otele ait servisler ile ücretsiz transfer yapabilirler. Bunun için otel ile önceden görüşmekte fayda vardır. 2020 kış kayak sezonu itibariyle Kars Havalimanı'ndan Yalnızçam Kayak Merkezi'ne ücretsiz transferler düzenlenecektir.

Yalnızçam Kayak Merkezi Konaklama

Tesise yakın yerleşim bölgelerinde konaklama yapabileceğiniz gibi Uğurludağ eteklerinde yer alan dağ otellerinde de kalabilirsiniz. Aşağıdaki listede tesisin çevresinde yer alan otelleri ve konaklama tesislerini inceleyebilirsiniz.

Yalnızçam Otel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir