Zigana Kayak Merkezi

Kar Kalınlığı 14 cm

Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane ilinde ve Zigana Dağları üzerinde yer alan, rakım olarak 2050m - 2250m arasında faaliyet gösteren bir kayak merkezidir.

Zigana Kayak Merkezi, konumu itibariyle havalimanına 60 km ve otogara 40 km mesafededir. Tesis içerisinde , gibi olanaklar mevcut olup, kayak mevsimi genellikle Aralık ve Mart ayları arasındadır. , , şeklinde pist çeşitliliği sunan kayak merkezi, , yapmaya uygundur. Ayrıca saatlik 1150 kişiyi kaldırabilecek kapasitededir.

Zigana Kayak Merkezi Bilgileri

Şehir
Gümüşhane
Dağ
Zigana Dağları
Tesis Rakımı (Başlangıç)
2050m
Tesis Rakımı (Bitiş)
2250m
Kayak Mevsimi Aralığı
Aralık - Mart
En Uzun Pist
0.8km
Kapasite
1150 kişi

Zigana Kayak Merkezi Ulaşım

Zigana Kayak Merkezi nerededir, nasıl gidilir sorularına cevap arıyorsanız ve şahsi araç ile yolculuk edecekseniz en kolay yol aşağıdaki haritadan yol tarifi almaktır. Bunun dışında kalan ulaşım şekilleri ile tesise gitmek istiyorsanız, alttaki bilgilendirmeye göz atabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'ndan tesise ulaşmak isteyenler için kayak mevsiminde kayak merkezi servisleri hareket etmektedir. Gümüşhane Otogar'ından tesise ulaşmak isteyenler kayak merkezine giden tur otobüslerini kullanabilirler.

Zigana Kayak Merkezi Konaklama

Tesise yakın yerleşim bölgelerinde konaklama yapabileceğiniz gibi Zigana Dağları eteklerinde yer alan dağ otellerinde de kalabilirsiniz. Aşağıdaki listede tesisin çevresinde yer alan otelleri ve konaklama tesislerini inceleyebilirsiniz.

Zigana Gümüşkayak Yaylakent Hotel & Bungalow

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir